Evden Eve Taşıma Sırasında Eşyalar Nasıl Zarar Görmez?

Evden eve taşıma hizmeti ile ev eşyalarının bir adresten diğer bir başka adrese taşınması esasında çalışmış olduğunuz firma her ne kadar güvenli bir firma olsa da maalesef eşyalarınız taşınmadan dolayı yıpranabilmektedir. Profesyonel firmalar bu konuda yapılması gereken önlemler konusunda her tür detayı planlamış olsalar da öncelikle eşyaların bir kere sökülmesine bağlı olarak ister istemez bir yıpranma payı oluşacaktır. Bizler ise ev sahipleri olarak bu taşınma sürecini lehimize döndürebiliriz. Örneğin hassas olan eşyaların taşınması için kendi imkânlarımızı kullanmamız bu eşyaların daha az zarar görmesini sağlayacaktır. Bunun dışında ev eşyasının büyük bir hacmini oluşturan ve maalesef kurulum ve sökülme aşamalarıyla kullanılabilir hale gelen mobilyaların ambalajlanması konusunda kendi önlemlerimizi almış olmak da bu işten daha az hasarla çıkılmasını sağlayacaktır. Peki, evden eve taşıma sırasında eşyalar nasıl zarar görmez?

Evden eve taşınma sırasında eşyalar nasıl zarar görmez hakkında mobilyalardan başlamak gerekirse mobilyalar bugün için herkesin evinde modüler mobilyalar olduğunu biliyoruz. Mobilyaların sökülmesi sırasında küçük kâğıtlarla üzerlerine yapıştırılarak parçaların işaretlenmesi kurulum sırasında sonradan sıkıntı yaşamasının önüne geçecektir. Aynı zamanda modüler parçaların toparlanarak birbirine zarar vermeyecek şekilde özel ambalaj malzemesi kullanarak koruma altına alınması taşınma sırasında mobilyanın büyük hasar görmesinin önüne geçmektedir. Bu konuda su önemli bir husustur ki modüler mobilyalar taşınırken mutlaka sökülmeli doğrudan kurulu bir şekilde taşınma malıdır. Çünkü sökülmemiş modüler mobilyanın parçaları taşınma sırasında vidalarının bulunduğu yerlerden gevşeme yapabilir ve mobilyalar da dönüşü olmayan hasarla sonuçlanabilmektedir. Yine bu şekilde mobilyaların sökülerek taşınabiliyordu olması nakliye firmasının nakliye de kullanacağı aracın kasasını hacimsel olarak daha az işgal edecektir ki bu da maddi anlamda firmanın talebini minimuma düşürür.

Evden eve taşıma sırasında eşyaların zarar görmemesi için beyaz eşyaların taşınması hususunda temizlenmiş ve oynayan hareketli parçaları sabitlenmiş bir şekilde etrafı kalın battaniyelerle örtülerek, ambalajlanması olarak taşınması gerektiğine dikkat edilmelidir. Yine bu tarz eşyaların dik pozisyonla birbiri üzerine yüklenmeyecek şekilde konumlandırılarak üzerlerine yük konulmadan taşınması gerektiği de unutulmamalıdır.

Siz kocaman bir evde oturmuyor olsanız da insanların yaşam alanlarındaki ihtiyaçları aşağı yukarı hep aynıdır. Ve doğal olarak sizin yatağınız, kıyafetleriniz vs. bulunmaktadır. Eşyalarınızın aslını koruyarak taşınabilmesi için firmaların paketleme hizmetleri yerine kendi paketlemenizi yaparak firmalardan destek almanız süreci daha sağlıklı işletecektir.

Boosting the achievement of disadvantaged pay for essay children