Ofis – Büro Taşımacılığı

Ev eşyalarının taşınması kadar ofis ve büroların da taşınması oldukça zor ve karmaşık bir süreç olduğundan dolayı göz korkutur ve yüzde yüz uzmanlık ister. Transyayla Nakliyat firması içerisinde ofis ve büro taşımacılığı için özel uygulamalarımız bulunmakta ve bu da nakliyat için oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ofis ve büro gibi insan sirkülâsyonunun ve eşyanın çok olduğu binalardan ve mekânlardan eşya taşımak hem daha fazla özen gerektirir hem de daha karmaşıktır Para kasası, eşya kasası gibi maddi olarak kıymetli eşyalar bulunabildiği gibi,küçük ölçekteki eşyaların çokluğu da ofis ve büro eşyalarının taşınmasını zorlaştıran etkenler arasındadır.

Nakliyat firmamız tarafından uygulanan ofis ve büro eşya taşımacılığı bu zorluğu ortadan kaldırarak uzman ekibi ile hem işleri kolaylaştırmakta hem de bu süreci ofis sahipleri için işkenceye dönüşmekten çıkarmaktadır.

Ofis – Büro Taşımacılığı Sistemi

Ofis ve büro taşıma hizmetinin gerçekleşmesi için ilk öncelikle Transyayla Nakliyat firması tarafından gelen uzman ekibin büro içerisindeki eşyalarınniteliklerini tespit etmesi ve bunun için bir araştırma yapması gerekmektedir.

Uzmanlar tarafından hazırlanan rapor neticesinde ofisin veya büronun taşınacağı güne uygun bir taşınma programı yapılmaktadır.

Bu program doğrultusunda, ilk olarak tüm dosya ve klasörlerin paketlenme işlemi gerçekleştirilir dosya ve klasörlerin ardından küçük ofis eşyaları da kolilere yerleştirilir ve böylece sadece demonte edilmesi gereken eşyalar ve büyük ofis mobilyaları kalmaktadır.

Dolap, kitaplık rafı, ofis masası gibi eşyalar ekibin usta marangozları tarafından eşyalar demonte edilerek ambalaj kâğıtlarına sarılır ve paketlenir, demonte edilemeyen masa ve dolap gibi mobilyalar da büyük ambalaj kâğıtları ile malzemelere zarar verilmeyecek şekilde paketlenerek nakliye araçlarına taşınır. Tüm eşyalar araca yüklendikten sonra geriye kalan tek şey verilen adrese eşyaları nakletmek ve tekrardan hepsini kurarak müşterilere yeni ofisin tadın çıkarmayı sunmaktır.

Müşterilerimizin tek yapması gereken evden eve nakliyat ekibimizi çağırmak ve onları istedikleri şekilde yönlendirmektir. Bu sayede ofis ve büro taşıma işi zorluk olmaktan çıkmakta ve keyifle beklenecek bir süreç olmaktadır.

Office Transportation 

It is a very difficult and complex process to move the offices and offices as well as the transportation of household goods, and it requires a hundred percent expertise. Transyayla Transport company has special applications for office and office transportation and this provides great convenience for transportation. Moving goods from buildings and places where there is a lot of human circulation and goods, such as offices and offices, is both more demanding and more complex. As well as material items such as money boxes, safes can be found, as well as the large number of small sized items are among the factors that make it difficult to carry office and office goods. .

Office and office goods transport carried out by our shipping company eliminates this difficulty and facilitates the work with the expert team and removes this process from turning into torture for the office owners.

Office – Office Transportation System

For the realization of the office and office transportation service, firstly, the expert team coming from Transyayla Transport company should determine the properties of the items in the office and make a research for this.

As a result of the report prepared by the experts, a suitable relocation program is carried out for the day the office or the office will be moved.

In line with this program, first of all the files and folders are packaged, files and folders are placed, then small office items are placed in cartons and thus only items that need to be disassembled and large office furniture remain.

Items such as lockers, bookshelf shelves, office desks are disassembled and packaged in packing papers by the team’s master carpenters, and furniture such as tables and cabinets that cannot be dismantled are transported to transport vehicles by packaging them in such a way that they will not be damaged by large packaging papers. Once all items have been loaded onto the vehicle, the only thing left is to transport the goods to the given address and offer them the pleasure of re-establishing the new office by re-establishing them all.

All of our customers have to do is call our home crew and guide them in the way they want. In this way, office and office transport is no longer a challenge and is a process to be expected.

This academic writing anyone could try these out is something I think we have to resolve in the budget session in january, said democratic rep.